MHRS nedir?

Randevu alırken sık sık duyduğumuz MHRS nedir? MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin kısaltılmış ismidir. MHRS Sağlık Bakanlığı tarafından tek bir sistem ile tüm hastanelere randevu almayı kolaylaştıran sistemdir. MHRS Randevu sisteminin gelmesiyle birlikte vatandaşların online randevu hizmetinden ve 182 randevu telefonundan hastanelere randevu alması oldukça kolaylaşmıştır. Ancak nüfusun artmasıyla birlikte boş randevu bulmak bazen oldukça zor olmaktadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

MHRS ile Türkiye içerisindeki tüm Devlet Hastanelerine randevu alabilirsiniz.

MHRS ne zaman kuruldu?

MHRS sistemi 2010 yılında kurulmuş olup 2012 yılından itibaren 81 ildeki devlet hastanelerine bu zamandan itibaren etkin bir şekilde randevu hizmeti sağlamaktadır.

e-Devlet ile MHRS Randevu Nasıl Alınır?

e-Devlet şifreniz var ise mhrs.gov.tr adresine e-Devlet üyeliğiniz ile giriş yaparak MHRS sisteminden randevu alabilirsiniz.

Anasayfa üzerinden “Randevu Al” bağlantısına tıklayarak açılan giriş sayfasından “e-Devlet ile Giriş” seçimini yaparak e-Devlet giriş bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız. Randevu alabilir, randevularınızı iptal edebilir, randevu geçmişinizi görüntülemek gibi birçok hizmete ulaşabilirsiniz.

182 ile Randevu almak ücretsiz mi?

Hayır. 182 telefon numarası ücretlidir. Ücreti ise sabit telefonları arama ücretiyle aynıdır eğer hattınız da bedava dakikalarınız var ise bunlar sayesinde ücretsiz arayabilirsiniz. Ancak online randevu almak tamamen ücretsizdir. Aradığınız hastaneyi sitemizde bularak online randevu bağlantısına tıklayarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu alabilirsiniz.

Yorum yapın